Правила поведінки та техніка безпеки у кабінеті інформатикиПравила техніки безпеки 
в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій

1. Кабінет обладнано складними і дорогими технічними засобами, які вимагають охайності та дбайливості, тому, заходячи до кабінету, слід одразу займати відведене місце, не виконувати ніяких дій з обладнанням без дозволу вчителя.

2. На робочих місцях розташовано обладнання, яке має складові, що працюють під високою напругою. Необережне поводження з апаратурою може призвести до травм.
Тому суворо заборонено:
 • вмикати і вимикати апаратуру без вказівки вчителя;
 • торкатися роз'ємів з'єднувальних кабелів та самих кабелів;
 • торкатися екрана та тильної частини монітора;
 • переміщувати увімкнені складові обчислювальної системи (системний блок, монітор тощо);
 • класти будь-які предмети на системний блок, монітор, клавіатуру;
 • приносити та використовувати носії даних без дозволу вчителя.

3. Не дозволяється знаходитись у кабінеті і виконувати будь-які роботи (прибирання приміщення також) без присутності відповідальної особи — завідувача кабінету, вчителя, лаборанта.

4. Не дозволяється працювати з клавіатурою та мишкою брудними або вологими руками.

5. Запам’ятайте, де знаходиться вогнегасник, аптечка. У разі появи запаху горілого одразу ж сповістіть про це викладача.

6. До початку роботи і ввімкнення апаратури:
 • переконайтесь у відсутності видимих пошкоджень обладнання робочого місця;
 • сядьте так, щоб лінія погляду проходила приблизно через центр екрана, відстань від очей до екрана повинна бути не менше ніж 50 см, учні, які мають окуляри для постійного носіння, повинні працювати за комп’ютером у них, якщо лікарем не рекомендовано іншого;
 • розташуйте зошит, ручку, навчальні посібники на столі у відведених місцях, поправте розміщення клавіатури, маніпуляторів («мишки», джойстика) таким чином, щоб було зручно працювати;
 • дії по вмиканню апаратури виконуйте тільки за командою викладача і тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями.
7. Робота на комп’ютері вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, напруження зору, тому не можна розпочинати роботу за недостатнього освітлення та поганого самопочуття.

8. Протягом роботи за комп’ютером суворо дотримуйтесь викладених вище правил, слідкуйте за вказівками вчителя. Якщо під час роботи:
 • аварійна зупинка, яка супроводжується виведенням на екран повідомлення про несправність, слід це повідомлення запам’ятати (або записати) і повідомити викладача (лаборанта);
 • робота апаратури починає супроводжуватися незвичними звуками, світінням аварійних індикаторів тощо, слід припинити роботу і повідомити викладача.
9. Під час роботи за комп'ютером учні не повинні вставати, якщо до класу заходить будь-який відвідувач.

10. Завершення роботи з апаратурою:
 • вимикати апаратуру дозволяється тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями і за вказівкою викладача;
 • після вивантаження операційної системи і зупинки роботи комп’ютера слід вимкнути живлення системного блоку або переконатись у його автоматичному вимкненні, вимкнути інші складові апаратного забезпечення.
11. У кабінеті категорично заборонено приймати їжу, користуватися розпилювачами парфумів, лаків для волосся тощо. Не слід користуватися мобільними телефонами.

12. Суворе дотримання цих правил дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання. 

Ви особисто відповідаєте за стан робочого місця і розташованого на ньому обладнання! 

Невиконання правил — найгрубіше порушення порядку і дисципліни!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Азбука Морзе Українською

Python: Урок 4. Логічні вирази

Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення