Конфігурація комп’ютера під потребу
Тема: конфігурація комп’ютера під потребу.
Мета: розглянути процес підбору типової конфігурації комп'ютера під конкретну задачу.

По завершенню вивчення теми учень:
знає:
 • типи персональних комп'ютерів за призначенням;
 • сучасний стан ринку комп'ютерних комплектуючих;
 • основні принципи вибору комплектуючих для комп'ютера.
уміє:
 • обирати найбільш прийнятні комплектуючі;
 • формувати вимоги до конфігурації у відповідності з потребою.
Структура уроку
 • Організаційний момент
 • Актуалізація опорних знань
 • Вивчення нового матеріалу
 • Інструктаж з ТБ
 • Закріплення вивченого матеріалу
 • Підбиття підсумків
 • Домашнє завдання
Хід уроку

1. Організаційний момент
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання. Інструктаж з техніки безпеки.

2. Актуалізація опорних знань
 1. Що таке інформаційна система?
 2. Що таке персональний комп'ютер?
 3. Що таке апаратне забезпечення?
 4. Які ви знаєте види комп'ютерних комплектуючих?
3. Вивчення нового матеріалу

Конфігурація ПК — набір складових ПК, призначених до розв'язування певного типу задач (опрацювання офісної документації, робота з графікою тощо).

За призначенням і, відповідно, за конфігурацією розрізняють:
 • сервери;
 • робочі станції широкого та вузького профілю;
 • ПК для ентузіастів;
 • ігрові комп'ютери;
 • мультимедійні комп'ютери;
 • ПК загального призначення (офісні, навчальні);
 • портативні комп'ютери (ноутбуки та нетбуки, планшети);
 • вузькоспеціалізовані системи (у банкоматах, в автоматичних системах, іграшках тощо).
Огляд сучасних комп'ютерних комплектуючих


У світі є багато питань, на які немає однозначної відповіді. Серед них особливе місце займають відвічні «війни» поміж корпораціями — велетнями комп'ютерної індустрії. Intel® чи AMD, nVidia® чи знову таки AMD Inc. (під брендом Ati™), Microsoft® або Apple Inc. ... Сперечатись можна довго.

Не прив'язуючись до конкретного виробника, розглянемо, що на сьогодні пропонує нам ринок комп'ютерних комплектуючих і де пролягає золота середина між бажанням кращого та економією.

Центральні процесори

З процесорного різномаїття 90-х років до наших часів дожили лише двоє виробників центральних процесорів — Intel® та Adwanced Micro Devices Inc. (AMD). Обидва мають повну лінійку сучасних процесорів з інтегрованою графікою, що дозволяє в ряді випадків успішно обійтися без зовнішньої відеокарти.


Лінійка процесорів Intel® складається з чотирьох «родин», розмежованих за призначенням.Intel® Core™ i7 — 8-ядерний (4 ядра фізичні, 4 — віртуальні) процесор, розрахований на комп'ютерних ентузіастів, вимогливих гравців та робочі станції


Intel® Core™ i5 — 4-ядерний (2 ядра фізичні, 2 — віртуальні) процесор, розрахований на комп'ютерні ігри, досить продуктивну роботу з мультимедіа 


Intel® Core™ i3 — 4-ядерний (2 ядра фізичні, 2 — віртуальні) процесор, розрахований на невибагливих гравців, любительську обробку фото та відео


Intel® Pentium® — 2-ядерний (2 фізичних ядра) процесор, розрахований на використання в ПК базового та офісного рівняAMD Inc. на сьогодні представляє дві не пов'язані лінійки процесорів. Лінійка AMD FX — багатоядерні процесори для гравців та невимогливих ентузіастів. Лінійка AMD APU — чотириядерні процесори з вбудованою графікою дл ПК загального призначення.AMD A10 APU —4-ядерний процесор, розрахований на комп'ютерні ігри та роботу в невеликих робочих станціях (A10−5700, A10−6700T, A10−6800K).


AMD A8 APU — дещо простіший 4-ядерний процесор, розрахований на ігри та продуктивну роботу з мультимедіа і графікою (A8−5500, A8−6500T, A8−6600K).


AMD A6 APU —2/4-ядерний процесор, розрахований на роботу у офісі, з графікою і невибагливі ігри (A6−5400K, A6−6400K).


AMD A4 APU — 2-ядерний процесор, розрахований на використання у офісних та навчальних системах (A4−4000, A4−5300, A4−6300).

Оперативна пам'ять

Вибір оперативної пам'яті для комп'ютера визначається, насамперед підтримкою її материнською платою, фінансовими можливостями покупця та довірою до певного виробника.

Найпопулярніші на сьогодні виробники — Kingston, Hynix, Crucial (для ігрових систем — Geil та G.Skill).

Материнські плати

Чи не першим параметром, на який потрібно звертати увагу при виборі комплексу процесор-материнська плата, є тип з'єднання (англійською socket), за допомогою якого процесор кріпиться до плати. Для сучасних процесорів Intel® це Socket LGA1150, для AMD, відповідно Socket FM2(+).

Також материнські плати розрізняють за розмірами (форм-фактором):

Користувацькі
 • E−ATX
 • XL−ATX
 • ATX
 • micro−ATX
 • mini−ITX
Серверні
 • SSI MEB
 • SSI EEB
 • SSI CEB
Відеокарти

На ринку відеоадаптерів представлено продукцію двох виробників графічних процесорів: nVidia® та Ati™, які на сьогодні представляють відеокарти на будь-який смак та об'єм гаманця.

Накопичувачі

Ще досить недавно наявність у комп'ютері жорсткого диску об'ємом 1ТБ (Терабайт = 1024ГБ, хоча виробники з цим не погоджуються: у них Терабайт означає 1000ГБ) була приводом для законної гордості. Зараз нікого не здивуєш накопичувачем на 3−4ТБ.

На цьому тлі курс світової спільноти на зменшення об'ємів інформації, що зберігається безпосередньо на ПК і перенесення її до «хмарних» сховищ виглядає дещо дивним. Проте саме така конфігурація (невеликий швидкий накопичувач для ОС та програм і великий об'єм інформації у «хмарі») видається найлогічнішим майбутнім.

На жаль, швидкі твердотільні накопичувачі коштують досі занадто дорого для повсюдного використання. Тому розглядатимемо невеликого (250−320ГБ) об'єму жорсткі диски. Припустимо, що необхідно обладнати робоче місце для учня на олімпіаді з комп'ютерної графіки, затративши мінімум ресурсів.

Виходячи з таких вимог, відразу відкидаємо зовнішню відеокарту, недешеві процесори верхнього рівня, повноформатні та спеціалізовані материнські плати і твердотільні (SSD) накопичувачі. Таким чином, такий комп'ютер матиме двоядерний процесор з інтегрованим відео на материнській платі форм-фактора Micro ATX, 4−8ГБ оперативної пам'яті та жорсткий диск на 250−320ГБ. Живитиметься ПК від джерела 300−400 Вт.

4. Інструктаж з ТБ
5. Закріплення вивченого матеріалу

Для закріплення вивченого матеріалу пропонується практична робота, що передбачає пошук у мережі Інтернет відповідних даних та підбір оптимальної конфігурації ПК під вказану потребу з урахуванням заданого бюджету.

По завершенні роботи учень має представити готову конфігурацію, яка складається щонайменше з процесора, материнської плати, віделадаптера (якщо передбачено потребою і/або вкладається у бюджет) та накопичувача, і відповідає заданим вимогам. Також учень має обгрунтувати свій вибір.

Завдання для практичної роботи (7 варіантів)
Використавши дані про рекомендовані системні вимоги конкретних програм, підібрати конфігурацію ПК:
 1. для опрацювання відео (вказати назви програм) з бюджетом $ 350;
 2. для опрацювання офісної документації з мінімальним бюджетом, який встановити;
 3. для трансляції шкільного радіо (особливу увагу звернути на мережні параметри та роботу зі звуком) вартістю до $ 200-250;
 4. бюджетний сервер:
 5. з використанням серверних комплектуючих – до $ 500;
 6. з використанням користувацьких (десктопних) комплектуючих – до $ 350;
 7. типовий ігровий комп’ютер, що не потребуватиме заміни щонайменше 5 років до $ 300.
6. Підбиття підсумків уроку

Протягом уроку розглянуто сучасний асортимент комп'ютерних комплектуючих, обгрунтовано вибір конкретних комплектуючих під потребу. Учні навчились використовувати мережу Інтернет для пошуку необхідних для підбору конфігурації даних та пояснювати свій вибір. Виставлення оцінок.

7. Домашнє завдання

Підібрати конфігурацію ПК з варіанту, не розглянутого у класі (за вказівкою вчителя).

Коментарі

Unknown каже…
Я когда собираю компьютеры предпочитаю этот магазин https://lagunaua.com/

Популярні дописи з цього блогу

Азбука Морзе Українською

Python: Урок 4. Логічні вирази

Python: Урок 3. Типи даних в програмуванні. Визначення змінної