Можливості використання відеоігор в освіті


З розвитком технологій та доступністю комп'ютерів та смартфонів, використання відеоігор в освіті стає все популярнішим. Вони можуть бути корисним інструментом для розвитку креативності, логічного мислення, вміння приймати рішення та інших компетенцій. Гейміфікація навчального процесу дає безліч можливостей і переваг. Ось декілька з них:
 • Мотивація до навчання: відеоігри можуть зацікавити учнів та створити мотивацію до навчання. Граючись в ігри, учні можуть збільшувати свої знання та вміння, не відчуваючи цього як тягар.
 • Розвиток когнітивних навичок: багато відеоігор містять елементи стратегії, логіки та розв’язання проблем, що допомагає розвивати когнітивні навички учнів.
 • Розвиток соціальних навичок: багато відеоігор мають мультиплеєрний режим, що дозволяє учням взаємодіяти з іншими гравцями, розвиваючи соціальні навички.
 • Розвиток мовленнєвих навичок: відеоігри можуть бути корисними для вивчення іноземних мов, оскільки багато ігор мають іншомовну локалізацію.
 • Ефективність в навчанні: деякі дослідження показали, що використання відеоігор в освіті може бути ефективніше, ніж традиційні методи навчання.
 • Розвиток технологічної грамотності: використання відеоігор в освіті допомагає учням розвивати технологічну грамотність та знайомитись з новими технологіями.
Деякі з прикладів використання відеоігор в освіті:
 1. Використання симуляційних ігор для навчання: Відеоігри, що моделюють різні ситуації, можуть бути корисними для навчання в області науки, інженерії, медицини та бізнесу. Наприклад, симуляційні ігри можуть допомогти студентам медичних факультетів вивчити процеси лікування та діагностики різних захворювань.
 2. Використання ігор для навчання іноземних мов: Ігри, які мають різні мовні версії, можуть бути корисними для навчання вимови та розуміння мови.
 3. Використання ігор для навчання історії та культури: Наприклад, ігри, що відтворюють історичні події різних країн та народів, можуть допомогти учням краще зрозуміти та запам’ятати історію.
 4. Використання ігор для розвитку соціальних навичок:  Ігровий процес дозволяє учням взаємодіяти з іншими гравцями та розвивати соціальні навички, такі як співпраця, комунікація та лідерство.
 5. Використання ігор для розвитку когнітивних навичок: Деякі відеоігри можуть допомогти учням розвивати увагу, пам'ять та концентрацію. Наприклад, ігри-головоломки можуть допомогти учням розвивати логічне мислення та просторову уяву.
 6. Використання ігор для підвищення мотивації до навчання: Відеоігри можуть бути цікавим та захоплюючим способом навчання, що допомагає учням зацікавитися предметом та підвищити мотивацію до навчання.
 7. Використання ігор для розвитку творчості та інноваційної думки: Ігри, що дають можливість гравцеві створювати та налаштовувати різні елементи гри, можуть допомогти розвивати творчість та інженерні навички.
 8. Використання ігор для розвитку цифрової грамотності: У світі, де комп'ютерна грамотність є дедалі більш важливою, відеоігри можуть допомогти учням розвивати навички роботи з комп'ютером та інтернетом, а також навички цифрової безпеки.
Ось, до прикладу, як можуть бути використані популярні відеоігри, в якості освітніх проєктів:
 • Minecraft: Education Edition - платформа, яка дозволяє вчителям та учням створювати та досліджувати світи за допомогою Minecraft, однієї з найпопулярніших відеоігор в світі. Вона включає в себе навчальні ресурси, які допомагають розвивати навички з математики, науки та мовлення.
 • Foldit - це відеоігра, яка дозволяє гравцям розв'язувати складні наукові проблеми, пов'язані з біологією та хімією. Гравці складають білки, щоб допомогти науковцям розуміти їх функції та структуру, а це може допомогти в розробці ліків та лікування різних захворювань.
 • Kerbal Space Program - відеоігра, в якій гравці будують та керують космічними кораблями. Вона допомагає розвивати навички фізики та інженерії, допомагає розуміти, як працює космос та сприяє зацікавленості учнів у науці.
 • Civilization VI - гра, в якій гравці керують цивілізацією та розвивають її від початку до сучасності. Ця гра може допомогти розвивати навички історії та політики, а також вчити гравців робити стратегічні рішення та розвивати міжособистісні відносини.
Звичайно, гейміфікація має свої виклики та обмеження. Крім того, цей процес може бути витратним та потребувати спеціального обладнання та програмного забезпечення. 

Отже, для успішного використання відеоігор в освіті варто враховувати наступні рекомендації:
 1. Вибір правильних ігор: Вчителі та педагоги повинні вибирати ігри, які підходять для конкретної вікової групи та предмета. Також варто обирати ігри, які містять позитивний контент та не містять насильства та ненормативної лексики.
 2. Використання ігор як доповнення до традиційних методів навчання: Відеоігри можуть бути корисним доповненням до традиційних методів навчання, але не повинні замінювати їх повністю.
 3. Навчання гри: Педагоги повинні проводити навчання гри, яке допоможе учням зрозуміти, як гра працює, та як вона пов'язана з конкретним предметом.
 4. Регулювання часу: Варто регулювати час, який учні проводять, граючи в ігри, щоб не допустити зайвого відволікання від навчання.
 5. Співпраця з батьками: Вчителі та педагоги повинні співпрацювати з батьками, щоб забезпечити, що відеоігри, які використовуються в навчанні, відповідають вимогам та нормам.
 6. Оцінювання результатів: Вчителі та педагоги повинні оцінювати результати використання відеоігор в навчанні, щоб забезпечити, що цей метод дійсно ефективний та корисний для учнів.
В цілому, гейміфікація в освіті може бути корисним інструментом для розвитку різних навичок та компетенцій, таких як креативність, логічне мислення, вміння приймати рішення та інші. Проте, варто дотримуватися певних рекомендацій для ефективного використання відеоігор в освіті та не допускати зайвого відволікання від навчання. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Азбука Морзе Українською

Python: Урок 4. Логічні вирази

Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення